Matica slovenská Abrahám
Stromček pred klubom Matice slovenskej  je rozsvietený

Napísal: admin | 2 decembra, 2019

Stromček pred klubom Matice slovenskej je rozsvietený

Stalo sa už tradíciou, že v predvianočnom období vyrábajú naše deti ozdoby na stromček, ktorými okrášlia stromček pred klubom  Matice slovenskej. Stalo sa tak aj dnes, v nedeľu 1. decembra 2019. V útulných priestoroch klubu MS sa zišli deti v sprievode svojich rodičov, ale aj starých rodičov, aby spoločne pripravili ozdoby na stromček. Počas výroby ozdôb si deti mohli pochutnať na výbornej domácej bábovke, banánových jednohubkách, medovníčkoch a ďalšom sladkom pečive. Nechýbali ani mandarinky a salámové a klobásové jednohubky, ktoré zapíjali chutným ovocným čajíkom.  Veď hneď ide práca lepšie od ruky, keď je aj čo  zajesť. O občerstvenie sa im postarali rodičia a starí rodičia. Akciu organizačne zabezpečila komisia pre voľno časové aktivity pri OZ v spolupráci s MO MS, za podpory obce Abrahám a občianskeho združenia  Obec bez hraníc, ktorá zabezpečila aj potrebný materiál na výrobu ozdôb..

A potom to prišlo. Vonku sa už poriadne ochladilo a na stromček sme spoločne s deťmi zavesili množstvo ozdôb, ktoré ho budú  krášliť počas celého adventu a verím, že vydržia až do Troch kráľov. Pomaly sa začalo zmrákať a vtedy sa ukázal stromček v celej svojej kráse. Množstvo drobných žiaroviek sa rozsvietilo ako očká našich najmenších detičiek.

Je pred nami najkrajšie obdobie roka, predvianočný čas. Čaká nás ešte množstvo rôznych akcií, ktoré sú  u nás zaužívané, veď pomaly nám klope na dvere Mikuláš, ktorý do našej obce zavíta už 5. decembra a obdarí naše deti množstvom sladkostí. Matičiari sa môžu tešiť na Mikulášske posedenie a obyvatelia našej obce na vianočné trhy a výstavu v klube MO Matice slovenskej s vianočnou tematikou.

Aj takýto je v obci Abrahám  predvianočný čas…

 

Anna Klementová, MO Matice slovenskej Abrahám