Matica slovenská Abrahám
Matičiari po roku opäť vo Vysokých Tatrách

Napísal: admin | 27 mája, 2019

Matičiari po roku opäť vo Vysokých Tatrách

Vysoké Tatry po roku opäť lákali našich matičiarov na strávenie niekoľkých dní. A že bolo čo znovu obdivovať o tom niet pochýb. Veď naše veľhory nás stále majú čím prekvapiť.
21. mája 2019 v skorých ranných hodinách sa 14 našich matičiarov autobusom s pravidelným odchodom o 6,45 hod. do Trnavy vybralo na 3 dňový výlet. V Trnave sme nastúpili na rýchlik do Štrby, kde sme mali už 2 mesiace dopredu zakúpené bezplatné cestovné lístky a miestenky. Cesta ubiehala veľmi rýchlo, nálada bola výborná a pekné slnečné počasie tomu ešte pridávalo. Ani sme sa nenazdali a nasledovala zastávka Štrba. Tu sme prestúpili posledný krát a prišla konečná – Štrbské Pleso, hotel Trigan. Počasie nám ešte stále prialo i keď sa o niekoľko hodín obloha zatiahla a prišiel prvý dážď. To sme si už užívali wellnes, kde nechýbali sauny, bazén s vodnými tryskami a masáže.
Spravodlivo unavení sme po osemnástej hodine prišli do jedálne, kde nás čakala večera vo forme švédskych stolov. Pochvaľovali sme si všetci, lebo strava bola veľmi dobrá a po niekoľkých hodinách vo wellnes nám aj dobre vytrávilo.
Na druhý deň bolo na Štrbskom Plese veľmi daždivo, ale ani to nás neodradilo od celodenného výletu. Nastúpili sme na tatranskú železnicu do Starého Smokovca a hneď za Vyšnými Hágmi prestalo pršať, obloha sa vyjasnila a nás zaliali prvé lúče ranného slnka. Počasie je v Tatrách naozaj nevyspytateľné, o čom sme sa aj presvedčili, nakoľko nás čakal pekný, takmer letný slnečný deň. V Tatranskej Lomnici sme nasadli na kabínkovú lanovku, ktorá nás vyviezla na Skalnaté Pleso. Tu nás privítal krátky dážď, ktorý po pár minútach prestal, obloha sa vyjasnila a bol nádherný výhľad na okolie. Náš matičný fotograf Marian Vrbovský všetko zdokumentoval a okrem spomienok nám zostane aj množstvo pekných fotografií.
Po krátkom pobyte na Skalnatom Plese sme sa lanovkou vrátili do Tatranskej Lomnice, kde je množstvo hotelov, sanatórií a rekreačných zariadení, ktoré prešli nedávnou rekonštrukciou. Kochali sme sa v krásnej tatranskej prírode a plnými dúškami dýchali čistý tatranský vzduch.
Čakala nás cesta späť na Štrbské Pleso. Keď sme vystúpili na konečnej zastávke, tak sme boli prekvapení nepríjemným počasím. Celý deň tu pršalo a pár kilometrov od Štrbského Plesa akoby bol iný svet, aj takéto sú Vysoké Tatry.
A prišiel posledný deň pobytu. Prebudili sme sa do upršaného rána, avšak od prechádzky po Štrbskom Plese sme neupustili. Znovu sa potvrdilo pravidlo, že tu musíte byť pripravení na rýchlu zmenu počasia a tak aj bolo.
Cesta rýchlikom do Trnavy ubiehala rýchlo, netrpezlivo sme čakali, aké počasie nás privíta, nakoľko počas jazdy sa vyjasnilo a v Trnave už svietilo krásne slniečko. Ale ten vzduch plný smogu, tak ten bol s tatranským neporovnateľný.
Tešili sme sa domov, veď ako sa vraví, „všade dobre, ale v našom Abraháme najlepšie“.
Anna Klementová, MO MS Abrahám