Matica slovenská Abrahám
Ako sme v tomto roku matičný guláš varili…

Napísal: admin | 16 septembra, 2020

Ako sme v tomto roku matičný guláš varili…

Družstvo matičiarov sa každoročne zúčastňuje na akcii Abrahámsky kotlík – súťaž vo varení gulášu, ktorú organizuje Obec Abrahám. V tomto roku sa akcia neuskutočnila, preto sa členovia výborov MO Matice slovenskej  dohodli na varení matičného gulášu v súkromí rodinného domu.

K rozhodnutiu sme prišli po skonštatovaní, že máme od sponzorov divinu a jednotlivé poľnohospodárske produkty do gulášu prinesú členovia výborov. A tak sa  začali prípravy.

Dohodli sme sa kto čo zabezpečí a vo štvrtok sme sa všetci stretli pod našou marhuľou na dvore, kde sa kotlíkový  guláš varil. Počasie nám nevýslovne prialo, bol krásny slnečný deň a varenie gulášu nám išlo od ruky. Nechýbalo ani krátke posedenie pri káve a domácom zákusku. A prišiel čas, kedy bolo guláš treba poriadne dochutiť a skonzumovať. Pozvali sme aj ďalších členov matice, ktorí sa aktívne zapájajú do našej činnosti a títo zase prispeli kvalitným vínkom, pagáčikmi, koláčmi a samozrejme dobrou náladou.

Veď ako sa hovorí, keď nás je pokope viac, tak určite aj lepšie chutí. Svorne sme konštatovali, že guláš všetkým chutil a my, ktorí sme ho varili sme mali dobrý pocit zo spoločného stretnutia.

Verím, že takéto varenie matičného gulášu nebolo posledné a aj v budúcnosti si ho zopakujeme. Veď čo môže byť lepšie a krajšie, ako stretnutie priateľov, ktorí sa vzájomne rešpektujú a podporujú. A tento rešpekt a podpora medzi našimi matičiarmi nechýba.

Anna Klementová, predsedníčka MO MS Abrahám