Matica slovenská Abrahám
Matičiari vo Vysokých Tatrách

Napísal: admin | 21 mája, 2018

Matičiari vo Vysokých Tatrách

Po vydarenom výlete do Košíc sme sa začali zamýšlať kam v tomto roku. Jednoznačne sme sa dohodli, že v tomto roku to budú naše veľhory Vysoké Tatry.  Hľadali sme vhodný termín. Ani v tomto nebol problém, dohodli sme sa na májovom termíne. Už bolo treba vybaviť iba hotel Trigan na Štrbskom Plese a  výlet bol  takmer zabezpečený. Problém z bezplatnými lístkami nebol, nakoľko sme ich zakupovali v prvom možnom termíne spolu s miestenkami. Mysleli sme na všetko, naplánovali sme si harmonogram na jednotlivé dni, aby všetko do seba zapadalo ako ozubené kolieska.

Utorkové ráno nevyzeralo práve najpríjemnejšie, drobný dážď nám na nálade neubral a verili sme, že nás čakajú veľmi príjemné spoločné chvíle. A nemýlili sme sa. Už na stanici v Trnave sme sa bavili na vtipoch našich rozprávačov. Nálada bola výborná aj počas cesty rýchlikom. Po príchode na hotel a ubytovaní sa na jednotlivých izbách sme veselo vyrazili do skúmania okolia Štrbského Plesa. Naša prvá cesta viedla k hotelu Fis a skokanským mostíkom.  Veľmi peknou vychádzkou bolo  skúmanie okolia Štrbského  Plesa, venovali sme pozornosť aj vyrezávaným sochám, ako boli orol, medveď, veverička, bobor a iné, ktoré krášlia okolie  Štrbského Plesa. Počasie nám prialo, mraky sa rozbehli na všetky strany a počas prvých dvoch dní nám na šťastie nepršalo, hoci predpoveď  tomu nenasvedčovala.

Na druhý deň sme po výdatných raňajkách vyrazili na túru. Vyviezli sme sa električkou do Starého Smokovca, odtiaľ lanovkou na Hrebienok. Z Hrebienka sme zišli  na Bilíkovu chatu, odtiaľ  dolu k vodopádom. Túra bola náročná, ale všetci 15-ti sme ju zvládli. Od vodopádov sme šli na Reinerovu  chatu, kde sme sa „potúžili“ výborným bylinkovým čajom a odtiaľ už cesta viedla  na Hrebienok a lanovkou do Starého Smokovca. Náš matičný fotograf všetko zdokumentoval, aby nám zostala aj takáto spomienka.

Po náročnej túre nás čakal wellnes. Výborný bazén s teplou vodou, vírivky, sauny, to bola odmena po namáhavom dni. A po oddychu vo wellnes kvalitná večera formou švédskych stolov.

Posledný deň nášho pobytu bol upršaný. Vybrali sme sa  na vychádzku do okolia hotela, ale  mrholenie miestami prechádzalo do silného dažďa a tak sme si vychádzku skrátili a skončili sme v cukrárni. Veď bolo treba ochutnať aj tatranské špeciality a výborný ovocný a bylinkový čaj. Obedom v hoteli Trigan sme ukončili pobyt a zubačkou sa zviezli do Štrby, odkiaľ nám išiel rýchlik do Trnavy.

Cesta nám ubiehala neuveriteľne rýchlo, ani sme sa nenazdali a bola Trnava. Tešili sme sa všetci domov, veď nás tu čakajú tí, ktorých máme radi a už nám začali aj chýbať, naši najbližší príbuzní, priatelia a spoluobčania.

Anna Klementová, predsedníčka MO MS Abrahám